وبلاگ

بررسی شگفت انگیزترین موزه های فرانسه | قسمت 1

بررسی شگفت انگیزترین موزه های فرانسه | قسمت 1

این مقاله در مورد شگفت انگیزترین موزه های فرانسه است. فرانسه کشوری با تاریخ، میراث، فرهنگ که تمام ساختمان‌های تاریخی، کاخ‌ها، بناهای تاریخی و حتی خیابان‌های این کشور گوهر فرهنگ فرانسه را نشان می‌دهند. تاریخ و فرهنگ فرانسه در موزه‌های شگفت انگیز این کشور به بهترین شکل نمایش داده می‌شود. هر موزه فرانسوی یک اثر هنری منحصربه‌فرد است که میلیون‌ها نفر را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. درحالی‌که برخی به دلیل هنر و مجسمه‌های خود مشهور هستند، برخی دیگر به خاطر نقاشی‌های سه‌بعدی خود تحسین می‌شوند.

  • موزه لوور | Louvre Museum

کمتر کسی در جهان است که نام موزه بزرگ لوور را نشنیده باشد، موزه باشکوه لوور نمایشگاهی از آثار هنری و مجسمه‌های هنرمندان مشهور جهان است. موزه لوور در این فهرست یکی ازشگفت انگیزترین موزه های فرانسه و یکی از مکان‌های دیدنی پاریس است. ساختمان عظیم موزه لوور در قلب فرانسه قرار دارد و درواقع قلعه ارتش فرانسه است. این موزه با مساحتی بیش از 21000 هکتار، به گالری‌های مختلفی ازجمله اسلامی، رومی، یونانی و بریتانیایی تقسیم‌شده است. هر گالری مجموعه‌ای برجسته از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و مصنوعات دوران باستان و قرون‌وسطی دارد. اگر عاشق هنر هستید، موزه لوور پاریس باید در صدر فهرست شما باشد.

خود مکانی که موزه در آن قرار دارد یک مکان تاریخی است و ازنظر معماری یک عنصر هنری محسوب می‌شود. موزه لوور در کاخ لوور واقع‌شده است و خود این کاخ در قرن دوازدهم و سیزدهم در زمان سلطنت فیلیپ دوم به‌عنوان قلعه مورداستفاده قرار می‌گرفت. بااین‌حال، قلعه لوور توسط فرانسیس اول در سال 1546 گسترش یافت و از یک قلعه به یک اقامتگاه سلطنتی تبدیل شد.

موزه شگفت انگیز لوور به دلایل مختلف از سال 1796 تا 1801 تعطیل شد. این موزه در زمان ناپلئون مجدداً افتتاح شد و نام آن به موزه ناپلئون تغییر یافت. کم‌کم موزه پیشرفت کرد و گسترش یافت تا اینکه در حال حاضر 38000 اثر هنری به نمایش گذاشته‌شده است.

موزه-لوور-min

  • موزه اورسی | Musée d’Orsay

موزه اورسی نام بعدی در لیست شگفت انگیز ترین موزه های فرانسه است و این انتخاب هم به دلیل این است که این موزه با اشیای باشکوه خود شما را شگفت‌ زده خواهد کرد و مهم‌ترین آثار هنری ژان آگوست، یوهان بارتولد جونگ کیند، برت موریسو، یونگ کری و بسیاری دیگر در این موزه به نمایش گذاشته‌شده است. این مکان که به‌عنوان یک نقطه عطف تاریخی بازسازی‌ شده است، در تمام طول سال محل تجمع دوست‌داران هنر و تاریخ است و یکی از زیباترین مکان‌ های دیدنی در پاریس و فرانسه است.

این مجموعه زیبا متشکل از 480 نقاشی از آثار امپرسیونیستی، 1100 نقاشی شاهکار های پست اپرسیونیست است که هر کدام به‌تنهایی بی‌همتا هستند. در تور فرانسه زمان زیادی برای دیدن موزه‌های پاریس ندارید، به یاد داشته باشید که بازدید از موزه لوور و موزه اورسی را هرگز از دست ندهید. این موزه در سال 1986 در مقابل رودخانه سنت پاریس افتتاح شد و درواقع یک ایستگاه قطار قدیمی بازسازی‌شده است.

در سفر با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی شما می‌توانید تجربه لذت بخشی برای خود و دیگران در سفر با تور فرانسه رقم بزنید.

موزه-اورسی-min

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *