وبلاگ

2 مورد از جاذبه های توریستی رم

جاذبه های توریستی رم

جاذبه های توریستی رم و دیدنی‌های این شهربه‌قدری زیبا هستند که حتی اگر یک‌عمر پیاده‌روی کنید حوصله‌تان سر نمی‌رود. پایتخت ایتالیا مملو از جاذبه‌های توریستی است که برای تمام سلیقه‌ها خوشایند هست از کلیساهای باشکوه گرفته تا مکان‌های که نماد قدرت و عظمت رم باستان هستند. در این مقاله به معرفی دو شاهکار رم باستان پرداخته‌ایم. کولوسئوم و کلیسای سنت پیتر در واتیکان.

  • کولوسئوم | Colosseum

بدون شک اولین بنا در لیست جاذبه های توریستی رم کولوسئوم است که یکی از مشهورترین بناهای باستانی جهان است و باید حتماً در طول سفر با تور ایتالیا آن دیدن کرد. این بنای عظیم که 70 تا 80 سال پس از میلاد مسیح ساخته‌شده است، آمفی‌تئاتر فلاویوس نام دارد. کولوسئوم یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا و بزرگ‌ترین تئاتر رم است. این ساختمان دارای معماری شگفت‌انگیز، گذشته در مهندسی است و اکنون بیانگر شکوه و عظمت رم باستان است.

کولوسئوم به در چهار طبقه ساخته‌شده است و بالاترین طبقه این ساختمان شامل صندلی‌هایی برای زنان و همچنین پایین‌ترین طبقه در شهر رم است. پایین‌ترین طبقه کولوسئوم در ایتالیا به افراد مهم رومی مانند اشراف رومی و امپراتورها اختصاص دارد. درواقع امپراطوران روم با برگزاری رایگان این مبارزات قصد سرگرمی مردم و البته افزایش محبوبیت خود را در بین مردم با نشان دادن قدرت و اعتبار خود داشتند.

این مسابقات که در کولوسئوم ایتالیا برگزار شد، یک روز کامل، شاید چند روزبه طول انجامید. رومیان باستان معمولاً این مسابقات را با نمایش‌های طنز با حیوانات عجیب شروع می‌کردند و با نبردهای مرگبار گلادیاتوری بین خود یا حیوانات وحشی به پایان می‌رسید.

در اوج خود، کولوسئوم می‌توانست 80000 تماشاگر را در خود جای دهد و محل برگزاری مسابقات گلادیاتوری و سایر سرگرمی‌ها بود. امپراتوران روم ازجمله طرفداران معروف این مسابقه‌ها بودند.

کولوسئوم | Colosseum

  • کلیسای سنت پیتر در واتیکان | Basilica di San Pietro in Vaticano

کلیسا نمادی از قدرت دولت مسیحی از گذشته است. امروزه می‌توان از کلیساها برای دسترسی به اطلاعات فرهنگ، تمدن و معماری منطقه استفاده کرد همچنین شما همچنین می‌توانید با بازدید از جاذبه های توریستی رم خود را در دنیای معماری رنسانس غرق کنید. کلیسای جامع پیتر با زیبایی دوره رنسانس خود نمادی از معماری باروک محسوب می‌شود. کلیسای سنت پیتر در رم یکی از مهم‌ترین بناها و بناهای تاریخی نه‌تنها در شهر رم، بلکه در کل ایتالیا به شمار می‌رود.

شهر رم شامل مامن بسیاری از کلیساهای باشکوه است، اما هیچ‌کدام با کلیسای سنت پیتر قابل‌مقایسه نیستند. کلیسای اصلی در سال 349 پس از میلاد به دستور امپراتور کنستانتین ساخته شد. مانند بسیاری دیگر از کلیساهای قرون‌وسطایی، کلیسا درنهایت از بین رفت و توسط پاپ‌های نیکلاس پنجم و ژولیوس دوم در اواسط قرن پانزدهم بازسازی شد.

کلیسای سنت پیتر یکی از مشهورترین بناهای مذهبی جهان و یکی از مقدس‌ترین کلیساهای کاتولیک در میان پیروان این دین است. این ساختمان در انتهای مقابل میدان سنت پیتر قرار دارد و بیرون با مجسمه‌های مسیح و حواریون تزئین شده است.

ساختار داخلی کلیسا نیز به‌عنوان یکی از چشمگیرترین سازه‌های جهان شناخته می‌شود. مطمئناً از ظرافت تزئینات و شدت جزئیات شگفت‌زده خواهید شد. در ساعات مشخصی از روز، نور به‌صورت تیرهای درخشان از سوراخ‌های سقف می‌تابد که واقعاً دیدنی است.

در سفر با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی شما می‌توانید تجربه‌ای منحصربه‌فرد را حس کنید. سفر با تور ایتالیا سفر به دنیای هنر و معماری است که شگفتی‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کلیسای سنت پیتر در واتیکان | Basilica di San Pietro in Vaticano

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *