وبلاگ

فصل مناسب سفر به ترکیه | کشور 4 فصل

فصل مناسب سفر به ترکیه | کشور 4 فصل

در این مقاله، به بررسی مختصری از کشور زیبای ترکیه می‌پردازیم، و در ادامه فصل مناسب سفر به ترکیه ، آب‌ و هوا و درنهایت فصل‌های مناسب سفر به استانبول و ازمیر اشاره داریم.

 فصل مناسب سفر به ترکیه یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که قبل از سفر به این کشور باید بدانید. زیرا اگر این اطلاعات را بدانید نه‌تنها می‌توانید ارزان سفر کنید، بلکه در بهترین آب‌ و هوا از مقاصد بی‌نظیر گردشگری این کشور دیدن کنید.

اطلاعاتی در مورد کشور ترکیه

کشوری که امروزه از آن به ترکیه یاد می‌کنیم، یکی از اولین مناطق مسکونی جهان و مکان‌های مهم دوران نوسنگی و تمدن های باستانی مانند هیتی ها، هیتی ها، آناتولی باستان، یونانیان میسینی، ایران و غیره است.

بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه عبارت‌اند از: استانبول، آنکارا، ازمیر، شهر سافرانبولو، شهر بورسا، آنتالیا، قونیه و قیصریه. ترکیه یکی از کشورهایی است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. آب و هوای شهرهای توریستی این کشور نقش مهمی در جذب گردشگر دارد. به دلیل آب‌ و هوای متنوع ترکیه، این کشور در تمام فصول سال میزبان گردشگران و مسافران زیادی از سراسر جهان است.

آب‌ و هوای ترکیه

ترکیه توسط دریاهای آزاد و کوه‌های مرتفع احاطه‌شده است و آب و هوای مدیترانه‌ای به آن بخشیده است. آب‌ و هوای معمول مناطق داخلی نسبتاً خشک و قاره‌ای است، درحالی‌که مناطق دریایی شمالی و مناطق جنوبی دارای آب‌ و هوای معتدل مدیترانه‌ای هستند.

به‌طورکلی ترکیه دارای چهار منطقه آب و هوایی، قسمت مرکزی فلات آناتولی دارای آب‌ و هوای قاره‌ای نسبتاً خشک، شرق و شمال شرق دارای آب‌ و هوای کوهستانی، غرب و جنوب دارای آب‌ و هوای مدیترانه‌ای و سواحل دریای سیاه دارای تابستان‌های گرم و زمستان معتدل و مرطوبی دارد.

فصل مناسب سفر به ترکیه

اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهترین زمان بهار (آوریل و می) و پاییز (اکتبر و اوایل نوامبر) است، این فصل‌ها نه خیلی گرم هستند و نه خیلی سرد. بدین ترتیب مناطق جنوبی ترکیه در تابستان بیشتر و مناطق شمالی و مرکزی در زمستان بیشتر مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرند.\فصل مناسب سفر به ترکیه | کشور 4 فصل

فصل‌های مختلف در ترکیه

فصل بهار در ترکیه

لازم به ذکر است که به دلیل تقاضای بالای گردشگران در فصل بهار، قیمت هتل‌های استانبول در این زمان بالاست. به همین دلیل، باید هتل خود را از قبل رزرو کنید. اما اگر سفر ارزان از هر چیز دیگری مهم‌تر است، سفر در بهار بهترین ایده نیست. این فصل یکی از بهترین فصل مناسب سفر به ترکیه است.

فصل تابستان در ترکیه

تابستان بهترین زمان برای سفر به ترکیه برای تجربه شنا، حمام آفتاب، رستوران‌های ساحلی، تراس های تابستانی وزندگی شبانه تابستانی پرجنب‌وجوش است. استانبول و بخش اروپایی ترکیه تابستان‌های گرم و زمستان‌های برفی دارند. بهار و پاییز از ماه می تا آوریل و از سپتامبر تا اواسط نوامبر تا پاییز به ترتیب زمان مناسبی برای بازدید از دیدنی‌های استانبول و ترکیه است. زیرا در این مدت هوا خنک است.

اگر می خواهید در ساحل استراحت کنید، در تابستان به ترکیه بروید و اگر بیشتر سفر خود را در شرق ترکیه می‌گذرانید، بهترین زمان سفر به ترکیه در این مناطق ممکن است کمی متفاوت باشد. آب و هوای این مناطق با تابستان‌های بسیار گرم و خشک که به 40 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و زمستان‌های خشک و سرد همراه با بارش‌های سنگین برف می‌تواند بسیار آزاردهنده شود. بهار، پاییز و اوایل تابستان بهترین زمان برای سفر به مناطق شرقی ترکیه آن است زیرا دما معتدل و مطبوع و نسبتاً خشک است.

فصل زمستان در ترکیه

زمستان یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به ترکیه و تجربه زندگی محلی، اسکی و سایر ورزش‌های زمستانی است. زمستان در ترکیه (دسامبر، ژانویه، فوریه) سرد، بارانی و برفی، به‌جز جنوب شرقی، که دمای هوا ثابت است و قیمت‌ها در این فصل پایین و گردشگران کمی در این فصل به این کشور سفر می‌کنند.

فصل مناسب سفر به ترکیه برای خرید

بهترین زمان برای خرید در استانبول اوایل آگوست و در طول حراج تابستانی است و اواسط دسامبر فصل حراج زمستانی است. این حراج با تخفیف 30 الی 60 درصد برگزار می‌شود که طیف وسیعی از محصولات دارای تخفیف هستند. اگر به حراج تابستانی استانبول سفر می‌کنید بهتر است بلیت هواپیما استانبول خود را از اوایل جولای تا اواسط آگوست رزرو کنید.

گران‌ترین فصل سفر به ترکیه

اگرچه فصل بهار تا اوایل تابستان و همچنین پاییز به‌عنوان بهترین زمان برای سفر به ترکیه شناخته می‌شود اما به دلایلی که در ادامه بیان می‌شود ممکن است هزینه سفر برای شما گران تمام شود: مثلاً در این فصل‌ها هتل‌ها یا مراکز خرید ترکیه به گردشگران، قیمت‌ها را افزایش می‌دهند. علاوه بر این روزها، تابستان به‌عنوان گران‌ترین زمان سفر به استانبول نیز شناخته می‌شود و در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

فصل مناسب سفر به ترکیه | کشور 4 فصل

فصل‌های مناسب سفر شهر استانبول:

استانبول یکی دیگر از شهرهای ترکیه است که در تمام فصول سال مقصد گردشگری است، هوا در ماه‌های زمستان بسیار سرد است و دمای هوا به زیر صفر می‌رسد، برف و باران می‌بارد.

بهترین زمان سفر به این شهر دو ماه آخر بهار و دو ماه اول پاییز است. در تابستان، آب و هوای شهر گرم و مرطوب است و آن را به زمان ایده آلی برای جشنواره‌ها و کنسرت‌های هنری بزرگ تبدیل می‌کند.

به‌طورکلی هوای این شهر در فصل بهار در طول روز نسبتاً گرم است، اما در شب با باران کمی خنک می‌شود.

در تابستان هوا گرم و معتدل است و میانگین دمای آن 28 درجه است و در فصل پاییز هوای این شهر ناپایدار است، گاهی گرم و گاهی باران و سرد است. سفر در این فصل ارزان‌تر از تابستان است.

در زمستان معمولاً روزها سرد است و میانگین دما به 8 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. بارش باران در طول روز امری عادی است یکی از مزیت‌های سفر به این شهر در فصل زمستان یافتن هتل باقیمت‌های مناسب و هزینه‌های کم است.

فصل مناسب سفر به ترکیه وشهر ازمیر:

شهر ازمیر نیز یکی از شهرهای توریستی ترکیه به‌حساب می‌آید، پس بهتر است اطلاعاتی از آب و هوای این شهر داشته باشید. آب و هوای ازمیر در تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل با بارندگی شدید است.

به‌طورکلی آب و هوای این شهر مدیترانه‌ای است. بیشترین میزان بارش در ماه‌های آبان تا فروردین و کمترین میزان بارندگی در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد رخ می‌دهد. آب و هوای این شهر معمولاً در فصل بهار دلپذیر و همراه با بارندگی زیاد است.

در تابستان هوا نسبتاً گرم، خشک و آفتابی است و شهر در تابستان بارندگی کمتری دارد. به‌طورکلی رطوبت هوا زیاد نیست و گاهی نسیمی از دریا می‌وزد. در پاییز هوا گرم و آفتابی همراه با باران است و هوای زمستان معتدل و بارانی است و بیشترین بارندگی در ازمیر در فصل زمستان است.

اگر قصد سفر به ترکیه دارید پکیچ تورهای متنوع آفتاب درخشان دی همراه شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *