وبلاگ

معرفی جاذبه های رم باستان، 2 جاذبه بی‌نظیر در رم

معرفی جاذبه های رم باستان

این مقاله در مورد جاذبه های رم است این شهر باستانی ایتالیا، یکی از تاریخی‌ترین و توریستی‌ترین شهرهای اروپا با جاذبه‌های فراوان است. در میان صدها مکان تاریخی و غیر تاریخی که دارد، در این مقاله اول‌ازهمه به این بار به سراغ پله‌های اسپانیایی رم رفتیم و بعدازآن به معرفی قلعه سنت آنجو پرداخته‌ایم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

  • پله‌های اسپانیایی | Spanish Steps

این پله‌های محبوب جزو جاذبه های رم محسوب می‌شوند و زمان ساخت این پله‌ها 1723 بوده است و دو سال بعد به اتمام رسیده است. 135 این پله زیبا و تماشایی بین دو میدان Spagna و Trinita di Monte وجود دارد. زمانی که این پله‌ها در سال 1725 ساخته شدند، قرار بود فاصله بین این میدان‌های معروف را پر کنند. هر یک از این پله‌ها دارای یک طاقچه سنگی وسیع با دیوارهای سنگی است. در بالای پله‌ها ابلیسکی با علامت صلیب و کتیبه‌ای قرار دارد. ازاینجا می‌توانید کلیسای ترینتا دی مونتی را نیز ببینید که یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر است. در زیر میدان D’Espagna است که با همه مغازه‌ها و کافه‌ها باید از آن دیدن کرد.

این پلکان در سال 1725 بر اساس طرح یک معمار ایتالیایی به نام فرانچسکو د سانکتیس ساخته شد و هزینه آن نیز توسط یک سیاستمدار فرانسوی پرداخت شد. نام این پله‌ها از سفارت اسپانیا که در حدود قرن 17 در کنار این مکان قرار داشته است الهام گرفته است. یکی دیگر از جاذبه‌های این منطقه فواره بَرکَچا است که در میدان اسپانیا قرار دارد و یک قایق در حال غرق شدن را نشان می‌دهد.

پله‌های اسپانیایی

  • قلعه سنت آنجلو | Castel Sant’Angelo

قلعه سنت آنجلو یکی از زیباترین مکان‌های رم است تاریخ رومیان با رویدادهای ناپایدار تاریخی، گنجینه‌های تاریخی و هنری همراه است. اگرچه بسیاری از مردم کولوسئوم را به‌عنوان اصلی‌ترین جاذبه گردشگری رم می‌شناسند، اما مکان دیگری نیز وجود دارد که اهمیت آن کمتر از کولوسئوم نیست. کاخ سن آنجلو در رم یکی از صدها جاذبه گردشگری این شهر است که به آرامگاه هادریان نیز معروف است. Castel Sant’Angelo یک قلعه تاریخی است که در فاصله کمی از شهر واتیکان قرار دارد و به دلیل قدمت آن، باید در لیست بازدیدکنندگان از رم باشد. این قلعه تاریخی جزو جاذبه های رم محسوب می‌شود.

قلعه سنت آنجلو 123 سال پیش به‌عنوان مقبره امپراتور هادریان و خانواده‌اش ساخته شد. بعدها پاپ‌ها این مقبره را به قلعه تبدیل کردند. زمانی قلعه سنت آنجلو بلندترین ساختمان رم محسوب می‌شد.

خاکستر برخی از پادشاهان در قلعه دفن شده است از عجایب این قلعه می‌توان به این مورداشاره کرد که این بنا زمانی به‌عنوان زندان نیز مورداستفاده قرار می‌گرفت، اما امروزه به موزه تبدیل‌شده است. در میان بسیاری از مکان‌های جالب در رم، ایتالیا، این قلعه توسط تماشاگران سینما به‌عنوان خانه “فرشتگان و شیاطین” شناخته می‌شود. قلعه سنت آنجلو درواقع به 5 طبقه تقسیم می‌شود که توسط یک پلکان مارپیچ به هم متصل می‌شوند. اگر به قسمت بالای قلعه بروید، می‌توانید اتاق‌های مختلفی را پیدا کنید که پاپ در آن زندگی می‌کرد، هر یک از این دیوارها با نقاشی‌های مختلف دوره رنسانس تزئین شده‌اند.

در سفر با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی شما می‌توانید تجربه‌ای منحصربه‌فرد را حس کنید. سفر با تور ایتالیا سفر به دنیای هنر و معماری است که شگفتی‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

قلعه سنت آنجلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *