وبلاگ

3 تا از زیباترین رودخانه های آلمان

3 تا از زیباترین رودخانه های آلمان

رودخانه های آلمان همانند یک روح به کشور زیبای آلمان جان بخشیده‌اند. راین احتمالاً محبوب‌ترین رودخانه آلمان در بین ایرانیان است. اما این کشور رودخانه‌های زیبای دیگری نیز دارد. در این مقاله به معرفی رودخانه های آلمان ماین، راین و الب خواهیم پرداخت.

رودخانه های آلمان تأثیر زیادی بر روی جذب گردشگر دارند. هرساله هزاران گردشگر آلمان را برای سفر و تفریح انتخاب می‌کنند و به دلیل وجود رودخانه‌های فراوان از طبیعت بی‌نظیری که دارد لذت می‌برند. رودخانه‌های زیادی در این کشور وجود دارد که تأثیر آن‌ها را می‌توان در آب‌وهوا و طبیعت جادویی این کشور مشاهده کرد.

  • راین | Rhine River

یکی از شناخته‌شده‌ترین رودخانه های آلمان رود راین است. راین یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رودهای اروپاست. این رودخانه بیش از 1232 کیلومتر طول دارد و از کوه‌های آلپ سوئیس سرچشمه می‌گیرد.

سرچشمه اصلی این رودخانه یخچال راینوالدهورن است که 3353 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. رود راین از کشورهای سوئیس، لیختن اشتاین، اتریش، آلمان، فرانسه و هلند می‌گذرد و سپس در شهر روتردام به دریای شمال می افتد. راین در اصل رودخانه کوچکی بود که از کوه‌های آلپ سوئیس سرچشمه می‌گرفت. همان‌طور که این رود به سفر خود به سمت دریای شمال ادامه می‌دهد، از کنار آبشار معروف راین در شهر شافهاوزن می‌گذرد و از شهر صنعتی بازل در سوئیس می‌گذرد.

در اینجا رودخانه به‌عنوان یک مسیر اصلی کشتیرانی در اروپا استفاده می‌شود. جایی که بسیاری از کشتی‌ها کالا و مواد را به مکان‌های دیگر حمل می‌کنند. اکنون رود کوچک ابتدای مسیر به رودخانه‌ای بزرگ تبدیل‌شده است.

3 تا از زیباترین رودخانه های آلمان

رود راین با ورود به آلمان مرز بین آن سرزمین و فرانسه را تشکیل می‌دهد. با عبور آب از رود راین، چشم‌انداز اطراف رودخانه نیز تغییر می‌کند. در این نقطه مسیر رودخانه باریک می‌شود و از دو طرف دره‌ای شیب‌دار را تشکیل می‌دهد.

مکانی که توسط تاکستان‌ها و قلعه‌های زیبا احاطه‌شده است. درنهایت رود راین با عبور از هلند که سرزمینی کاملاً هموار است به انتهای مسیر خود می‌رسد. این رودخانه طولانی در پایان سفر طولانی خود با دیگر رودخانه‌های هلند یکی می‌شود و درنهایت در شهر روتردام به دریای شمال می‌ریزد.

  • الب | Elbe

رود البه یکی از زیباترین رودخانه های آلمان است و از جمهوری چک سرچشمه می‌گیرد و پس از طی مسافت 1100 کیلومتر که 727 کیلومتر آن در آلمان است،  درنهایت به دریای شمال می‌ریزد. البه یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های اروپای مرکزی است که پس از راین طولانی‌ترین رودخانه قابل کشتیرانی آلمان است. طول آن 1165 کیلومتر و محل اقامت آن 144000 کیلومتر است.

رود الب یکی از رودخانه‌های اصلی اروپای مرکزی و جاذبه اصلی هامبورگ آلمان است. حوضه رود الب شامل چهار کشور است که بزرگ‌ترین آن‌ها در آلمان حدود 60٪ و جمهوری چک حدود 30٪ و حوضه‌های بسیار کوچک‌تر در اتریش و لهستان با کمتر از 10٪ است. سواحل الب برای پیاده‌روی ایدئال است و یکی از بهترین جاذبه‌های هامبورگ و آلمان محسوب می‌شود.

3 تا از زیباترین رودخانه های آلمان

  • ماین | Main

یکی از بی‌نظیرترین رودخانه های آلمان ، رودخانه اصلی فرانکفورت است. اگر علاقه‌مند به بازدید از رودخانه‌ها هستید رودخانه اصلی فرانکفورت را فراموش نکنید. بازدید از رودخانه ماین یکی از بهترین کارهای فرانکفورت است و هرساله گردشگران زیادی برای لذت بردن از سواحل این رودخانه سفر می‌کنند.

رودخانه ماین طولانی‌ترین رود آلمان با طول ۵۷۲ کیلومتر است که از بامبرگ به ماینز می‌گذرد و از ایالت‌های هسن، بادن، وورتمبرگ و بایرن می گذرد و درنهایت به رود راین می‌ریزد. علاوه بر فرانکفورت، مانتس شهر مهم دیگری است که در مسیر این رودخانه طولانی قرار دارد. پل عاشق روی رودخانه مین: یکی از زیباترین و خاطره‌انگیزترین پل‌های رودخانه ماین است.

در سفر با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی شما می‌ توانید تجربه‌ای منحصر به‌ فرد را حس کنید. با سفر به کشور دیدنی آلمان می‌توانید از سایر جاذبه‌های گردشگری این کشور نیز دیدن فرمایید. با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی سفری بی‌نظیر را با تور آلمان سپری کنید.

3 تا از زیباترین رودخانه های آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *