وبلاگ

معرفی معابد ژاپن ، سرزمین خورشید | بخش 1

معرفی معابد ژاپن

این مقاله در مورد معابد ژاپن است. ژاپن یک کشور آسیایی و به معنای “سرزمین خورشید” است. این کشور جزیره‌ای با جاذبه‌های گردشگری متعدد و شگفت‌انگیز از تاریخ، فرهنگ گرفته تا ادبیات، بناهای تاریخی باشکوه و جاذبه‌های مدرن است. در این مقاله تعدادی از باشکوه‌ترین معابد ژاپن را به شما معرفی می‌کنیم و اطلاعات بیشتری در مورد جاذبه‌های باورنکردنی این بناهای تاریخی به شما می‌دهیم.

  • کیومیزو درا یا معبد آب پاک در کیوتوی | Kiyomizu-dera

اولین لیست از معابد ژاپن معبد کیومیزو که به نام معبد آب پاک نیز شناخته می‌شود، در قسمت‌های شرقی کیوتو قرار دارد و یکی از مهم‌ترین معابد ژاپن است. معبد آب پاکی یکی از میراث جهانی یونسکو است که در چشم‌انداز شگفت‌انگیز جنگل و کوه اوتووا قرار دارد.

تاریخچه این اثر تاریخی به قرن هشتم بازمی‌گردد و قسمت‌های زیادی از آن در قرن شانزدهم ساخته‌شده است، زیارت کنندگان این معبد به خدای بخشش اعتقاد دارند و کل بنا به الهه بخشش در آیین بودایی تقدیم شده است. شما می‌توانید بت‌های این الهه را مشاهده کنید. بازتاب معماری این معبد را می‌توان در بسیاری از معابد در سراسر ژاپن تشخیص داد. خیابان باریک منتهی به معبد مملو از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و مسافرخانه‌های سنتی ژاپنی است و در اطراف آن می‌توانید غذاهای سنتی خوشمزه‌ای پیدا کنید.

کیومیزو-درا-یا-معبد-آب-پاک-در-کیوتوی-min

  • معبد گینکاکو جی یا معبد طلایی | Kinkaku-ji

معبد طلایی یکی از مهم‌ترین معابد ژاپن است که با درخشش خاص خود یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن به‌حساب می‌آید. این معبد در کنار یک تالاب زیبا با چشم‌اندازی شگفت‌انگیز قرار دارد. با همسفر شدن با ما در تور ژاپن می‌توانید بسیاری از این معابد درجه یک را به اختیار مشاهده و یک روز زیبا را با مشاهده از این بناهای زیبا رقم بزنید.

کانکاکوجی یا معبد طلایی یک معبد ذن در شمال کیوتو است که تمام دوطبقه بالای آن با طلا پوشانده شده است. این معبد متعلق به آشیکاگا یوشیمیتسو بوده است که پس از مرگ او در سال 1408، این معبد به درخواست او تبدیل به معبد ذن شد و به‌طور رسمی به نام “روکونجی” شناخته می‌شود. این معبد یک سازه زیبا است که مشرف‌ به یک تالاب است و تنها ساختمان باقی‌مانده از مجموعه سابق یوشیمیتسو می‌باشد. این سازه در طول جنگ دچار آتش‌سوزی‌های متعددی شد که بسیاری از کیوتو را ویران کرد. یکی دیگر از این آتش‌سوزی‌ها توسط یک راهب دیوانه در سال 1950 ایجاد شد. ساختمان فعلی در سال 1955 بازسازی‌شده است.

معبد-گینکاکو-جی-یا-معبد-طلایی-min

معبد طلایی برای نشان دادن فرهنگ شگفت‌انگیز “کیتایاما” (کیتایاما) ایجادشده در محافل اشرافی و ثروتمند کیوتو در زمان یوشیمیتسو ایجاد شد. هر طبقه از این معبد سبک معماری متفاوتی را نشان می‌دهد. طبقه اول به سبک شیندن ساخته‌شده است که از آن برای ساخت کاخ‌های هیان استفاده‌ شده است، با ستون‌های چوبی و دیوارهای گچی سفید است.

این طبقه با طبقات طلایی بالا بسیار متفاوت است. مجسمه‌های بودا و یوشیمیتسو در طبقه اول نگهداری می‌شوند. اگرچه امکان ورود به معبد وجود ندارد، اما اگر دقت کنید تصاویر ذکرشده از آن‌سوی دریاچه قابل‌مشاهده است. زیرا پنجره‌های طبقه اول اغلب باز هستند. اگر با تور به سرزمین خورشید سفر کردید حتماً به دیدن معابد ژاپن بروید.

در سفر با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی شما می‌توانید تجربه لذت بخشی برای خود و دیگران در سفر با تورهای مختلف قم بزنید. آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی مجری مستقیم تور های آسیایی همانند ژاپن و ترکیه، کشورهای اروپایی مانند سوئیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و… می‌باشد. همیشه به یاد داشته باشید که، ما با سفر کردن از زندگی فرار نمی‌کنیم، سفر به ما کمک می‌کنه که زندگی رو فراموش نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *