وبلاگ

معرفی مکان های دیدنی پاریس، قدمتی به بیش از 800 سال

معرفی مکان های دیدنی پاریس

مکان های دیدنی پاریس را نمی توان حساب کرد. تمام این شهر عاشق پیشه پر از جاذبه است . در این مقاله دو تا از معروف ترین جاذبه های این شهر یعنی برج ایف و کلیسای نوتردام را معرفی کرده ایم.

  • برج ایفل | Eiffel Tower

مکان دیدنی پاریس بیشمار است، از جمله مکان های دیدنی پاریس و اولین مورد از این جاذبه ها برج ایفل است. بانوی آهنین پاریس؛ این یکی از زیباترین لقب هایی است که برج ایفل را با آن می شناسند. برج فلزی که یکی از معدود سازه های دست ساز بشر است که نه تکنولوژی و نه هیچ سازه دیگری نتوانسته در عرصه رقابت به آن دست یابد. اما راز محبوبیت ایفل چیست و داستان خلقت آن از کجا آغاز شد؟

ایفل یک سازه فلزی منحصر به فرد است و سالانه میلیون ها گردشگر برای دیدن آن به پاریس می آیند. این برج سال ها است که پربازدیدترین جاذبه گردشگری فرانسه بوده و با وجود جاذبه های جدید همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است. صف های گردشگرانی که مشتاقانه منتظر دیدن ایفل و زیبایی آن هستند این گفته را ثابت می کند.

آیا کسی را می شناسید که یکی از معروف ترین بناهای تاریخی فرانسه، برج ایفل را نشناسد؟ برج ایفل یکی از جذاب ترین و رمانتیک ترین جاذبه های جهان است که در قلب پاریس قرار دارد. زیبایی و میراث فرهنگی این برج تحسین برانگیز است و اولین و مهمترین مکان برای بازدید در سفر به پاریس محسوب می شود.

این برج در سال 1889 ساخته شده است. جایی که اولین ریشه های این بنا شما را شگفت زده خواهد کرد. امروزه این برج به عنوان نماد مهم فرانسه تبدیل شده است و عکس های آن روی تمام کارت های یادگاری حک شده است.

Eiffel-Tower-min

  • کلیسای نوتردام | Cathédrale Notre-Dame de Paris

کلیسای نوتردام کلیسای معروفی است که در جزیره سیته در وسط رودخانه سن در مرکز پاریس واقع شده است و قسمتی از مکان های دیدنی پاریس بشمار می رود. کلیسای نوتردام از نظر تاریخی بسیار مهم است و به عنوان یکی از دیدنی های زیبای این منطقه و کل جهان شناخته می شود، به طوری که سالانه 13 میلیون گردشگر از این مکان سحرانگیز دیدن می کنند. کلمه نوتردام در زبان فرانسوی به معنای بانوی ماست و به همین دلیل می توانید مجسمه های زیادی را در این کلیسا ببینید.

نوتردام را نماد اصلی فرانسه و گنجینه تاریخی این شهر می دانند، از این رو یکی از مهم ترین رویدادهای جهان یعنی تاج گذاری ناپلئون بناپارت در سال 1804 در این کلیسا رخ داد. در واقع نمادهای زیادی از مسیحیت در این کلیسا وجود دارد. کلیسای نوتردام به‌ خاطر مجسمه‌ های گوتیک و شیشه‌ های رنگی‌اش معروف است پنجره ها و برج های مدور بزرگ در سال 1200 ساخته شد و قسمت های باقی مانده در سال 1250 با سبک جدیدی از معماری گوتیک تکمیل شد.

بقیه به مرور زمان تکمیل شد تا اینکه در سال 1991 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. ساختمان کلیسا دارای 113 پنجره و 75 ستون پشت بام است. طول بنای کلیسا 128 متر و عرض تالار بزرگ 12 متر است. این کلیسای زیبا با معماری گوتیک زیباترین اثر فرانسه است. برای تزیین نمای داخلی و خارجی این کلیسا از مجسمه های کوچک و بزرگ ساخته شده از سنگ یا چوب حکاکی شده استفاده شده است. مجسمه های بیرونی کلیسا نیز به شکل موجودات عجیبی ساخته شده اند.

در سفر با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی شما می‌توانید تجربه‌ای منحصربه‌فرد را حس کنید. سفر با تور فرانسه سفر به دنیای از زیبایی‌ها است که شگفتی‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

Cathédrale-Notre-Dame-de-Paris-min

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *