وبلاگ

معرفی 3 مورد از پل های معروف ترکیه

معرفی 3 مورد از پل های معروف ترکیه

پل های معروف ترکیه جزو نماد این کشور، مخصوصاً شهر استانبول محسوب می‌شوند و یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شوند. این شهر یکی از زیباترین شهرهای جهان و مهم‌ترین شهر ترکیه است. پل‌های متعددی بر روی تنگه بسفر برای ایجاد ارتباط بین بخش‌های شرقی و غربی شهر و تسهیل تردد شهروندان ساخته شد.

پل های معروف ترکیه مزایای مختلفی دارند و البته زیبایی چشمگیری به شهر استانبول بخشیده‌اند. ازآنجایی‌که سالانه میلیون‌ها گردشگر از استانبول دیدن می‌کنند و هرسال بر تعداد این بازدیدکنندگان افزوده می‌شود. توجه ویژه‌ای به این پل‌های بزرگ و مهم برای جذب گردشگران و ایجاد فضایی راحت و زیبا در آن‌ها شده است.

  • پل بسفر | Puente del Bósforo

پل بسفر بدون شک در صدر لیست پل های معروف ترکیه قرار دارد و یکی از مناظر دیدنی و جذاب و یکی از نمادهای اصلی تصاویر شبانه استانبول است. این پل یکی از معروف‌ترین پل‌های جهان و یکی از شاهکارهای معماری و راه‌سازی ترکیه است. ساخت پل بسفر در سال 1970 آغاز شد و در سال 1973 این پل به مرحله بهره‌برداری رسید. به‌طور متوسط ​​حدود 200000 خودرو از این پل بین شرق و غرب استانبول عبور می‌کنند.

پل بسفر، مهم‌ترین پل ترانزیتی ترکیه، بخش آسیایی استانبول را به بخش اروپایی شهر از طریق تنگه بسفر متصل می‌کند. این پل بزرگ منطقه اورتاکوی در بخش اروپایی را به منطقه بیلربی در بخش آسیایی استانبول متصل می‌کند. اگرچه این پل برای تردد وسایل نقلیه در نظر گرفته‌شده است. این در حالی است که هم در شرق و هم در قسمت غربی شهر، در مناطق زیبای اطراف پل، پذیرای گردشگران و رستوران‌ها و کافه‌های خوش آب‌وهوا هستند.

معرفی 3 مورد از پل های معروف ترکیه

  • پل یاووز سلطان سلیم | Yavuz Sultan Selim Bridge

یاووز سلطان سلیم مرتفع‌ترین پل معلق ترکیه و دومین پل معلق بلند دنیاست و در لیست پل های معروف ترکیه قرار دارد. این سازه عظیم و باشکوه یکی از مهم‌ترین پل‌های گردشگری استانبول است که در سال 2016 افتتاح شد. این پل بیش از سیصد متر ارتفاع دارد و ارتفاع آن از سطح آب حدود 75 متر است. پل سلطان سلیم با عرض شصت متر بزرگ‌ترین پل معلق جهان است و به‌طور متوسط ​​روزانه حدود 140000 وسیله نقلیه از روی پل بین بخش‌های آسیایی و اروپایی استانبول عبور می‌کنند.

این پل باشکوه دارای ده خط ترافیکی است و سومین پل ارتباطی است که بر روی آبراه بسفر بین بخش‌های آسیایی و اروپایی شهر متصل غربی ساخته‌شده است. این پل که نمادی از استانبول مدرن است، منظره‌ای دیدنی و دیدنی از تنگه بسفر را به نمایش می‌گذارد که به‌مرورزمان به‌عنوان منظره‌ای جدید و منحصربه‌فرد از این شهر زیبا شناخته‌شده است!

معرفی 3 مورد از پل های معروف ترکیه

  • پل سلطان محمد فاتح | Fatih Sultan Mehmet Bridge

یکی دیگر از پل‌های معروف ترکیه پل سلطان محمد فاتح است که پل دوم بسفر” نیز نامیده می‌شود، این پل سال 1988 ساخته‌شده است. این پل معلق فولادی منطقه Kavacik در قسمت آسیایی و Hisarustu در منطقه اروپایی را به هم متصل می‌کند. این پل در زمان ساخت خود پنجمین پل معلق طولانی جهان ازنظر طول محسوب می‌شدو به همین دلیل جزو پل های معروف ترکیه قرار دارد، اما امروزه در رتبه بیست و یکم قرار دارد.

تاریخچه ساخت و ساز این پل به سال‌ها قبل به ساخت اولین پل بسفر می‌رسد، زمانی که معماری و صنعت برای ساختن پلی در استانبول دست‌به‌دست هم دادند. پل سلطان محمد بسیار خلوت تراز پل بسفر است و ترافیک کمتری دارد. اگر در سفر به استانبول به دنبال مکانی آرام با منظره‌ای زیبا و خاطره انگیزهستید، بازدید از این پل را به شما توصیه میکنیم.

در سفر با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی خاطرات فراموش‌نشدنی برای شما رقم می‌خورد.

معرفی 3 مورد از پل های معروف ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *