وبلاگ

معرفی 5 پارک ملی آلمان

معرفی 5 پارک های ملی آلمان

آلمان با شهرهای بزرگی مانند برلین، مونیخ، هامبورگ و کلن و جاذبه‌های بسیاری مانند کاخ‌ها، موزه‌ها، مکان‌های تاریخی، غذاهای محلی، به بهترین مقصد گردشگری در اروپا تبدیل‌شده است. در این مقاله 5 مورد از بهترین و محبوب‌ترین پارک های ملی آلمان را به شما معرفی می‌کنیم.

پارک های ملی آلمان به دلیل حفظ حیات‌بخش و گونه‌های مختلفی گیاهی بسیار مهم هستند و نقش مهمی در جذب توریست دارند. آلمان مانند سایر کشورها دارای جاذبه‌های بسیار متفاوت طبیعی است که در این مقاله سعی داریم به معرفی پارک‌های ملی این کشور بپردازیم.

گردشگران زیادی برای بازدید از این پارک‌ها به این کشور مسافرت می‌کنند. آلمان علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، جاذبه‌های طبیعی زیادی دارد که توجه همه گردشگران را به خود جلب می‌کند از پارک‌های ملی شگفت‌انگیز و سرسبز گرفته تا آبشارها مرتفع و زیبا. بسیاری از این جاذبه‌های طبیعی جزو جذاب‌ترین مکان‌های قاره اروپا هستند.

  • پارک ملی هارتس | Nationalpark Harz

بدون شک پارک ملی هارتس یا هارتز به دلیل تنوع گونه‌های گیاهی جزو محبوب‌ترین پارک های ملی آلمان محسوب می‌شود. دوستداران طبیعت که می‌خواهند از زیباترین و جالب‌ترین مکان‌های جهان دیدن کنند، با ورود به جنگل و شگفتی پارک ملی هارتز، لذت دیگری را خواهند یافت. می‌توان گفت این پارک ملی مانند تمام پارک‌های ملی پوشیده از جنگل است و بخشی از کوه‌های هارتز در این منطقه قرار دارد که زیستگاه حیواناتی مانند گوزن اوراسیا و گوزن قرمز است. همچنین می‌توانید سگ راکون، یکی از بستگان روباه را نیز در این زیستگاه متنوع ببینید.

معرفی 5 پارک های ملی آلمان

  • پارک ملی آیفل | Eifel National Park

پارک ملی ایفل نام بعدی در لیست پارک های ملی آلمان است و در مرز غربی بلژیک و آلمان واقع‌شده است. درگذشته، این منطقه به‌شدت برای تولید زغال چوب استفاده می‌شد. امروزه تلاش‌های زیادی برای بازگرداندن گونه‌های درختی بومی به اکوسیستم اصلی پارک صورت گرفته است. بیش از 240 کیلومتر مسیر برای کوهنوردان و دوچرخه‌سواران برای کشف و تجربه طبیعت مناسب است.

معرفی 5 پارک های ملی آلمان

  • پارک ملی جازموند | Jasmund National Park

پارک ملی یکی از زیباترین مناطق حفاظت‌شده آلمان است و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و به‌نوعی کوچک‌ترین پارک حفاظتی در نوع خود است که به خاطر صخره‌های آهکی سفیدش شناخته‌شده است و جزیره روگان محبوب‌ترین جاذبه گردشگری در این منطقه است.

معرفی 5 پارک های ملی آلمان

  • پارک ملی دریای وادن هامبورگ | Wadden Sea National Parks

به دلیل طبیعت بکر ورم نشدنی این پارک نام آن جزو پارک های ملی آلمان ثبت شده است. پارک ملی دریای وادن هامبورگ در نزدیکی شهر هامبورگ در شمال آلمان واقع‌شده است و طبیعت آن شگفت‌انگیز، وحشی و زیبایی طبیعی آن خیر کننده است.

پارک ملی دریای وادن هامبورگ تا جایی که چشم کار می‌کند، به رنگ آبی بی‌پایان امتداد دارد. نقطه‌ای که شن‌ها از ساحل دریای شمال در هنگام جزر ناپدید می‌شوند به‌راحتی قابل‌مشاهده نیست. بهترین راه برای داشتن تجربه‌ای متفاوت و لمس این طبیعت زیبا، قایق‌سواری کوتاه در آب‌های سرد شمالی و تماشای زیبایی‌های طبیعی و حیات‌وحش شگفت‌انگیز این پارک است.

معرفی 5 پارک های ملی آلمان

  • پارک ملی باواریا | Bavarian Forest

پارک ملی جنگلی باواریا از جنگل‌های بی‌پایان، دریاچه‌های عمیق و کوه‌های بلند تشکیل‌شده است و تنوع زیست‌محیطی آن واقعاً جالب است و به همین دلیل جزو پارک های ملی آلمان محسوب می‌شود و اولین پارک ملی آلمان است. حیات‌وحش بکر و رام نشده این پارک ملی یک گشت‌وگذار عالی را ایجاد می‌کند. مسیرهای مختلفی در داخل پارک ملی وجود دارد که به گردشگران اجازه می‌دهد تا قسمت‌های مختلف و زیبای پارک ملی را کشف کنند. قدم زدن در این جنگل‌های باستانی مانند ورود به دنیایی جادویی است.

در سفر با آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی و سفر با تور آلمان و دیدن پارک های ملی این کشور خاطره‌ای جذاب و فراموش‌نشدنی برای شما است. با آفتاب درخشان دی سفر خوشی برای خود و عزیزانتان به رقم بزنید.

معرفی 5 پارک های ملی آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *