وبلاگ

معرفی 5 تا از موزه های هلند

موزه های هلند

هلند مرکز هنر و فرهنگ اروپاست و آمستردام بدون شک قلب این کشور است. همه ما نام هنرمندان هلندی بی‌ شماری مانند ونسان ونگوگ، رامبراند و یوهان ورمیر را شنیده‌ایم یا هنرمندان هلندی بی‌شماری را می‌ شناسیم. شناخت بهترین موزه های هلند خصوصاً شهر آمستردام علاوه بر تاریخ و هنر منحصربه‌فرد آن در برنامه‌ریزی سفر به این کشور بسیار مهم است.

در سفر با تور هلند و بازدید از موزه‌های آن، تعداد زیادی از آثار هنری هنرمندان هلندی را مشاهده خواهید کرد که نمایان گر گنجینه‌های تاریخی این کشور هستند. در فهرست زیر 5 تا از موزه های هلند و شهر آمستردام معرفی‌شده است. تا انتهای مقاله همراه آژانس مسافرتی آفتاب درخشان دی باشید.

موزه های هلند

موزه ونگوگ | Van Gogh Museum

موزه ونگوگ در صدر لیست موزه های هلند قرار دارد زیرا ونسان ونگوگ، نقاش قرن نوزدهم، یکی از مشهورترین نقاشانی است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. زندگی دشوار او به لطف هوش و ایده‌ های متفاوت از هم‌ عصرانش، او را به یکی از مشهورترین هنرمندان امروز تبدیل کرده است. موزه ونگوگ، یکی از مهم‌ترین و پربازدیدی‌ترین گالری‌ های هنری در جهان، در سال 1973 در آمستردام بازگشایی شد.

این مجموعه شامل 200 تابلو، 500 تابلو و 700 نامه از این هنرمند است. این ساختمان 4 طبقه در میدانی به نام میدان موزه واقع‌شده است و ساختمان ریتولد به‌عنوان قسمت اصلی موزه محسوب می‌شود. در طبقه اول این ساختمان یک کافه وجود دارد که برای بازدیدکنندگان نوشیدنی و غذاهای لذیذ سرو می‌کند. در طبقه اول آثار ونگوگ قرار دارد. طبقه دوم فضایی برای نمایشگاه‌ های موقت است. در طبقه سوم نمایشگاهی برای هنرمندان معاصر است که تا حدودی با آثار ونگوگ ارتباط دارد.

موزه های هلند

موزه گل لاله آمستردام | Amsterdam tulip museum

هلند برای چندین نماد شناخته‌ شده است: آسیاب بادی، رنگ نارنجی و لاله. در بین این نماد ها، لاله‌ ها بیشتر از همه مشهور هستند و موردعلاقه بسیاری از ما هستند. موزه لاله داستان این گل و چگونگی تبدیل‌شدن آن به مهم‌ ترین نماد هلند را روایت می‌کند. در هنگام برنامه ریزی برای بازدید از موزه های هلند، موزه گل لاله را فرانوش نکنید.

موزه های هلند

موزه‌ اشتدلیک | Stedelijk Museum

موزه شهرداری آمستردام در سال 1895 به‌عنوان موزه Stedelijk افتتاح شد. این موزه آثار معروفی از مکاتب هنری مختلف را به نمایش می‌گذارد و بیشتر آثار موجود در موزه Stedelijk نقاشی‌ های هلندی و فرانسوی مربوط به قرن 19 و 20 است. ون دوزبرگ، موندریان، ریتفلد، مارک شاگال، ویلم دی کونینگ و آندره ماتیس از جمله هنرمندانی هستند که آثار آن‌ ها در این موزه به نمایش گذاشته‌ شده است.

اگر علاقه‌ مند به مجسمه‌ سازی هستید باید بدانید که در این باغ‌ موزه آثار مجسمه‌ سازانی مانند آگوست رودن، رنوار، مور و کارل ویسر وجود دارد. در حال حاضر بیش از 90000 اثر در این موزه وجود دارد.

موزه های هلند

موزه خانه آن فرانک | Anne Frank House

بازدید از “خانه آن فرانک” ضروری است زیرا ایستادن در این خانه و تصور وحشت و ترسی که آن فرانک از سر گذرانده، تجربه متفاوت و هیجان‌انگیزی خواهد بود پس هنگام برنامه‌ریزی برای  مسافرت رفتن به هلند بازدید از موزه های هلند را فراموش نکنید.

این خانواده یهودی هستند و از شهر فرانکفورت آلمان به آمستردام گریختند. پس از جنگ، دفتر خاطرات آن فرانک به یکی از پرفروش‌ ترین کتاب‌های جهان تبدیل شد و خانه او یکی از بناهای تاریخی آن دوره است. یکی از نکات برجسته موزه مخفیگاهی است که فرانک‌ها تهیه‌کرده، این مخفیگاه جان این خانواده را نجات داد. با بازدید از موزه خانه آنه فرانک، دید بسیار خوبی از تاریخ هلند در قرن بیستم به‌ویژه در دوران جنگ جهانی دوم خواهید داشت.

همسفر شدن با آژانس آفتاب درخشان دی، تجربه‌ای بی‌نظیری را در تور هلند برای شما مسافرین عزیز به ارمغان خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *